Lajme

Infektologu Valbon Krasniqi jep lajmin e mirë nga Klinika Infektive

Infektologui QKUK-së, Valbon Krasniqi ka dhënë detaje se sa pacientë me koronavirus janë të shtruar në Klinikën Infektive dhe detaje që nga fillimi i këaj pandeme në Kosovë.

Krasniqi ka thënë se sot në Klinikën Infektive janë të shtrirë vetëm 47 pacientë me koronavirus që është numri më i vogël në dy javët e fundit.

Ai ka thënë se në mesin e të infektuarve janë edhe gra shtatzëna dhe një fëmijë 5 vjec./Gazeta inFokus/

Ky është njoftimi i plotë:

6 javë COVID-19 në Kosovë:

Më shumë të shëruar – se sa të spitalizuar në Klinikë

Sot e 6 javë më parë filloi pandemia COVID-19 në Kosovë

U konfirmuan 669 persona COVID pozitiv

U spitalizuan 130 prej tyre

U shëruan 70 nga ta ( nga të spitalizuarit)

Sonte ne Klinikë- vetëm 47 pacientë.

Numri më i vogël në këto 2 javët e fundit.

Sapo i vizitova të gjithë, të 47 pacientët, në mesin e tyre fëmijë 5 vjeç, gra shtatëzëna, por edhe të moshuar.

Ne punojmë pa u lodhur për shërimin e tyre, por së bashku me punën tonë të ju ndihmoj edhe lutja juaj në këtë Muaj të madhërishëm të Ramazanit.

Urime Besimtarēve Myslimanē Muaji i Ramazanit

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button