Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës tregon si do të jetë moti sot gjatë gjithë ditës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mot me vranësira dhe intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh, ndërsa reshjet e shiut parashihen të përcjellën me shtrëngatë dhe me breshër nëpër vende të izoluara (kufizuara).

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button