Lajme

Isa Mustafa jep lajmin e madh për vizat, Në këtë datë ju hekën vizat Kosovarëve

Von Cramon, që është deputete e Grupit të të Gjelbërve në PE, thotë se barra, megjithatë, tash më së shumti bie tek Berlini.Ajo kujton se Gjermania nga 1 korriku i këtij viti merr përsipër Presidencën e radhës të Bashkimit Evropian, prandaj ajo shpreson se kancelarja Angela Merkel do ta shfrytëzojë këtë rast që ta heqë regjimin e vizave për kosovarët në zonën Schengen ja dhe deklarata e Isa Mustafes./shimo pamjet

Back to top button