Lajme

Ish e fejuara e Haxhi Krasniqit, feston si e çmendur fitoren e boksierit shqiptar

Haxhi Robin Krasniqi i ka dhënë fund kundërshtarit të tij pas vetëm tre raundeve.

Haxhi Robin Krasniqi është kampioni i ri në peshën gjysmë të rëndë, në IBO dhe WBA, shkruan Albanian News

Në kuadër të kategorisë gjysmë të mesme, Robin Krasniqi ka luftuar sonte kundër kampionit të IBO dhe WBA, kundër Dominic Bosel, shkruan lajmi.net.

Pas dy dështimeve në vitet 2013 dhe 2015, Haxhi Robin Krasniqi është kthyer sonte për një luftë të tretë për titullin e kampionit të botës.

Pas kësaj fitore të madhe ka reaguar edhe e ish e fejuara e tij modelja Hidi Lushtaku.

Ky është reagimi i saj në instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button