Lajme

Ish-komandanti i Koshares i qon “selamë“ Albin Kurtit, ja çfarë paralajmëron

Naser Vllasi, ish-komandant i njësisë “Cobra” të UÇK-së në Koshare, i ka dal në përkrahje ish-kryeministrit dhe liderit aktual të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Ai këtë koment e ka bërë pak ditë pas krijimit të Qeverisë së re, e cila tani udhëhiqet nga Avdullah Hoti.

Vllasi përmes një shkrimi në Facebook, ka paralajmëruar një rikthim të fuq ishëm të Albin Kurtit në krye të ekze kutivit të vendit.

Ai thotë se disa faqezinj që dikur e jepnin shpi rtin për ish kryeministrin Kurti, tash që ra nga pushteti ia kthyen shpinën.

Por, ish-komandanti i Koshares, që në gjoks mbanë fotografin e Kurtit, shprehet se ky i fundit do të kthehet edhe më i fuqi shëm.

“Serv ilizmi na shoqëron neve si popull me shekuj. Disa faq ezinj që e jepnin shpi rtin për Albinin tash që ra nga pushteti ia kthyen shpinën, por po ju tregoj nga maja e Lubotenit se ai do kthehet fuq ishëm, ashtu si e ngrita këtu në maje!”, shkruan Naser Vllasi, ish-komandant i njësisë “Cobra” të UÇK-së në Koshare.

Source link

Back to top button