Lajme

Ish-pjesëtari i Policisë kërcënon përsëri Vuçiqin

Goran Panteliç (43), ish pjesëtar i Policisë nga Valjeva që jeton në Zvicër përsëri ka dërguar sharje edhe kërcënime me vdekje ndaj presidenti Vuçiq dhe ka ftuar për grushtet!, ai ka xhiruar disa publikime fyese në rrjetin social duke paralajmëruar “kryengritje pas kërshëndellave” duke mos zgjedhur fjalë fyese ndaj tij, shkruan “Alo”.

Aleksandar Vuçiq nga mali po vij… që ta heq kokën. Kanë me të… qelat deri sa të dalin sytë jashtë! Lus gazetarët dhe televizionet që të ja transmetojnë këtë! Unë qëndroj prapa këtyre fjalëve, tradhtar”, ka shkruar ai.

Njëjtë ai ka shkruar edhe të dielën, kur pat ftuar në kryengritje por edhe bashkëngjitje ndërkohë që ka publikuar kërcënime të reja.

“A po di çka po bënë, të… familjen, a sheh si ke godit në Zotin, të …. farën. A po di qyqan me çka po luan! Ke nxitur hidhërimin e Zotit, do vdesësh në vuajtje soton” ka kërcënuar Panteliç.

Si merr vesh “Alo” ai ka kryer shkollën e mesme të punëve të brendshme në Kamenicën e Sremit, ku pastaj ka zhvilluar karrierë si polic. “Dyshohet se ka përdor narkotik dhe ka bërë tregti. Po ashtu dyshohet se shumë herë ka shitur shenjën policore dhe e ka lajmëruar si të humbur. Pas gjithë këtyre punëve ka shkëput kontratën dhe ka punuar si sigurim në Cyrih” thonë burimet.

Këto burime thonë se puna si sigurim ishte mbulesë për shumë punë të pista që i kanë sjell shumë fitime.

“Ka mbajtur sigurimin në shumë klube zvicerane. Është interesant se kompania e tij ka marr shumë donacione nga Kanada. Aso kohe kanë pas nisur hetimet për shpëlarje të parave që kanë ndërlidh këtë me persona të dyshimtë nga Kosova, kështu që dyshohet se shqiptarët për ndonjë arsye e kanë financuar kompaninë e Panteliç. Pse e bëjnë këtë duhet të mësohet në të ardhmen” thotë burimi i Alo”!

Biseduesi ka thënë se Panteliç deri në kohët e fundit nuk ka rënë shumë në sy.

“Ka informacione se ai është ndaluar para dy tre muajve në Zvicër nën dyshimin se në klube ka futur narkotik. Hetimi në lidhe me këtë rast është në vazhdim, por me fillimin e pandemisë, Panteliç ka nisur ftesën për grushtet. A është kjo përgjigje ndaj shërbimit të sigurisë serbe që ia kanë prishur punën apo punon me urdhër të dikujt kjo duhet të zbulohet me arrestimin e tij”./botasot

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button