Lajme

Ja sa shkon numri i të infektuarve me COVID 19 në Kosovë nuk do ta besoni

141 persona kanë rezultuar me koronavirus vetëm sot në Kosovë ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, njofton Klan Kosova. Sipas IKSHPK, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 397 mostra të marra nga Klinika In fektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren

141 persona kanë rezultuar me koronavirus vetëm sot në Kosovë ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, njofton Klan Kosova.Sipas IKSHPK, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 397 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Source link

Back to top button