Lajme

Jep dorëheqje kryetari i kësaj komune, ja arsyeja

Kryetari i komanduar i Bashkisë Durrës, Zhuljen Varfaj ka dhënë dorëheqjen nga posti.

News 24 raporton se Varfaj ka dhënë dorëheqjen për arsye shëndetësore.

Varfaj u emërua në krye të bashkisë nga Këshilli Bashkiak Durrës pas dorëheqjes së papritur të ish-kryetares Valbona Sako në fillim të dhjetorit, pas tërmetit vdekjeprurës që la 51 viktima dhe qindra të plagosur.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button