Lajme

Kaçaniku në përkrahje të UÇK-së

Shumë banorë të Kaçanikut sonte në ora 21:00 lëshuan këngën e marshit të UÇK-së, në shenjë proteste ndaj Shkëlzen Gashit, këshilltarit të kryeministrit në detyrë, Albin Kurti i cili një ditë më parë hodhi akuza të pabazuara ku deklaroi se udhëheqësit dhe pjesëtarët e UÇK-së kryen krime dhe kanë vrarë mbi 1000 serb.

http://161.97.85.200/~shkruje/edhe-ne-tirane-nderohen-pjesetaret-e-uck-se-me-kengen-e-marshit/

Në Kaçanik sonte banorët nderuan UÇK-në , duke përkrahur protestën e thirrur mbrëmë rinia e PDK-s, por që gjeti përkrahje nga dhjetëra mijëra qytetarë anembanë vendit, transmeton Indeksonline.

Kaçaniku edhe këtë herë nuk la anash përkrahjen dhe vlerat e UÇK-së dhe kjo shihet edhe në pamjet e publikuara në rrjetet sociale./Indeksonline/

LIVE, Kaçaniku UÇK

Publiée par Sje Kaçanikli nese. ? sur Samedi 25 avril 2020

Back to top button