Lajme

Kadri Veseli: Albin Kurti as nuk e njeh e as nuk e ndjen vendin e tij Kosovën!

Albin Kurti, i cili as nuk e njeh e as nuk e ndjen Republikën e Kosovës si shtet, prandaj sipas tij, Kurti nuk mendon as të jetojë në Kosovë. “E vërteta e parë, është se si po ua lëmë Kosovën sot, të cilën ti Albin Kurti as nuk e njeh, as nuk e ndjen dhe as nuk e mendon si vend për të jetuar. E vërteta e dytë, fatk eqësisht tregon se ti je sot këtu mbi rrënojat e një tregimi të zi për shtetin dhe shtetësinë e Kosovës. Ti ke protestuar ku ndër gjithÇkaje të mirë që i ka ndodhur Kosovës. Ke sul muar policët më të mirë dhe institucionet e Kosovës”, tha Veseli.

Source link

Back to top button