Magazina

Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa e thotë hapur: Nuk besoj në Zot

Eneda Tarifa ka qene e ftuar ne emisionin e Sonila Meço, Tempora. Mes gjithe te tjerash ajo eshte pyetur per raportin qe ka mr Flor Mumajesin i cili eshte edhe producenti i saj i kenges “Ma zgjat doren” qe fitoi kengen Magjike 2019.

Eneda eshte shprehur shume pozitive kundrejt tij dhe ka treguar se ai nuk humb kohe dhe energji neper intervista apo panele por e perdor per te prodhuar art.

“Megjithëse nuk besoj në Zot, të dhëntë jeta fuqi dhe energji për të lënë dhe për të bërë këtë art që bën ti, këngë të mrekullueshme.”- ka thene ajo.

Ka qene pikerisht kjo fraze qe ka terhequr vemendjen e njerezve, duke nenkuptuar keshtu qe kengetarja eshte ateiste pasi nuk beson ne fe apo ne Zot.

Back to top button