Lajme
Trending

Këshilltari i Thaçit krahason rastin e vdekjes së 26 vjeçarit nga Gjilani me atë të Astrit Deharit

Behramaj rastin e sotshme që ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Qendër të Studentëve, në Prishtinë, e ka krahasuar me rastin e Astrit Deharit, shkruan Reporteri.net

I njejti kërkon edhe shkarkimin e Arben Vitisë e Sveçlës, duke thënë kështu se deri në mëngjes duhet t’u hiqen këto detyra.

“Për rastin tragjik të Astrit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren ishin suspenduar katër zyrtarë, përfshirë këtu edhe Drejtorin e Burgut. Lëvizja Vetëvendosje asokohe çdo ditë e kërkonte dorëheqjen e Ministrit të Punëve të Brendshme dhe të Ministres së Drejtësisë.Edhe i riu nga Gjilani vdiq tragjikisht në duart e shtetit dhe kujdesi për të ishte përgjegjësi direkte e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme. Qeveria duhet të japë përgjegjësi për neglizhencën e saj dhe Arben Vitisë e Xhelal Sveçlës, ndonëse janë vetëm ministra në detyrë, me mëngjes duhet t’u hiqen edhe këto detyra”, ka shkruar Behramaj.

44e5a538 A059 4f95 Ace3 D3a3c2e4783f 780x470
44e5a538 A059 4f95 Ace3 D3a3c2e4783f 780×470

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button