Lajme

Kështu do të ndryshojnë temperaturat sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe sot do të mbajë mot me diell dhe i qetë.

Sipas komunikatës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button