Lajme

Koronavirusi/ Aktori i njohur zgjohet nga koma, por ia kanë prerë njërën këmbë

Një aktor i Broadway, të cili u desh t’ia prisnin këmbën e djathtë, ndërsa po luftonte Covid-19, është zgjuar nga një gjendje kome e shkaktuar klinikisht. Lajmin e ka zbuluar gruaja e tij.

Amanda Kloots tha, se ishte “një mrekulli”, që burri Nick Cordero ishte në rrugën e shërimit. Aktori kanadez, i cili u nominua për një çmim Toni për muzikalin “Bullets Over Broadway”, ka qenë në spital në Los Angeles që nga fundi i marsit.

Kloots ka postuar lajme të vazhdueshme në lidhje me gjendjen e 41-vjeçarit. Një fond i ngritur për të mbështetur çiftin dhe djalin e ri të tyre Elvis ka arritur më shumë se 500,000 dollarë.

Cordero fillimisht u shtrua në spital më 30 mars, pasi u diagnostikua me pneumoni dhe më vonë u testua pozitiv për koronavirus.

Sipas gruas së tij, ai ra në shok septik ndërsa ishte në spital, kishte dy “mini goditje” dhe kishte ndërlikime të koagulimit të gjakut, që rezultuan në këmbën e tij të gjymtuar.

Duke folur në Instagram të martën, Kloots tha se burri i saj ishte “jashtëzakonisht i dobët”, por “po i ndiqte bisedat, që do të thotë se statusi i tij mendor po kthehet”.

Role të tjera në teatër të Cordero përfshijnë stints në Waitress, Rock of Ages dhe versionin muzikor i A Bronx Tale.

Back to top button