Lajme

Kosovarët presin paren e mërgimtarëve e vet rrin në kokërr shpines tan ditën dhe…

Po shkruj per ni tem qe saher po shoh qisi tema ktu te ju po ka shum menime tndyshme po un po shkruj se qa jom tu perjetu me familjen e burrit pse more jan mush interes kosovart kurr nuk menojn me punu vet po presin veq hazder prej mergimtareve a nuk po e dini edhe u qe jena lodh bre ma qe sa vjet tu i majt pjestart e familjes ktu nuk po i perfshij krejt kososvaret po i perfshij veq ata tipat qe pernime rrin nkokerr tshpines edhe presin pare prej mergimtarve e per fat te keq nuk osht qe ka edhe pak ksi persona doren ne zemer mendoni dhe tregoni drejt se a e kam mire ket se qka po shkruj un po vazhdoj me e trgu historin tem me shpres qe nashta permisohen kto gjana e na lehtsohet jeta neve mergitmarve pak hahaha. Un jetoj ne Austri dhe pak shkoj me burrin e djalin ne kosov te familja burrit per tri jav. Na ju nimojm atynve financiarisht se dy vllaznit e tij nuk punojn thojn dpunohet per 2a300€ nmujt percjell bota.live

A na punojm sgedhum hiq rrogen po sat na jepin i morum e kta me ka dy gati tre fmi ti majt. Edhe burri u lodh sun pi duron valla qishtut ata po killuj i vogli prind i thujn ajt vllazen jini dohet mju nimu. Thjesht spu na lan as me hec as me nejt qysh thojn.

Kut shkojmi na tej edh frizin e lojn thot as mill sblejn borgjeeee dej fyt ntona ont bojn.burri sun pi permush krejt se spo kemi. E tonshi pom gjuhet vjerra me kunota mue ti e keqe ti spe len pja mshen paret ktina bota.live….etj.qas em thojn mue e kut a ky atyh bohen si mizat qi ikin pi helmit. Bash ma keqja pom pengo shum nana tij e shtyp kta si mas mu kan djali dana lo thue se e kum ba une. Shum um folin mue vjerra me kunata jon tposhtra pi goje shum. Une spo di si mu sill me to.

Tespekt spo dishin atyhja valla. Kajer edhe nerveti copcop bohen a s shko ni or llafe llage thua se kto mjalt japin njona tjetres…valla bilah une sdi ashtu her mshom e her tmshoj. Qa po thoni ju qa me ba si mu sill me ksi njerz? A kini edhe ju qesi njerz atje qeshtut athua veq une jam nqesi derti. Falemnderit per kshilla. Ju pershendeti tonve.

Source link

Back to top button