Lajme

Krasniqi hyn në ring me këngën ‘Kuqezi je ti’, Kam pritur plotë 15 vjet për këtë moment!

Robin Krasniqi ka bërë arritjen historike mbrëmë, duke u bërë shqiptari i parë kampionë bote në boks.

Boksieri nga Juniku mposhti me “KO” në raundin e tretë rivalin gjerman Dominic Bosel, duke fituar titullin kampion botën në kategorinë WBA.

Krasniqi mbrëmë ka bërë krenarë shqiptarët bëri krenar të gjithë shqiptarë nëpër botë, jo vetëm me fitoren, por edhe me mënyrën se si u fut në ring

Krasniqi zgjodhi këngën “Kuq e Zi” të Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit, për të bërë hyrjen spektakolare në ring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button