Lajme

Kryetari i një qyteti në Peru shtiret si i vdekur për të shmangur arrestimin nga policia, pasi theu rregullat e bllokimit në vend

Kryetari i një qyteti të vogël në Peru u përpoq të aktronte si i vdekur pasi u kap nga policia duke shkelur rregullat e bllokimit të coronavirusit, ndërsa pinte me miqtë.

Sipas mediave të huaja, Jamie Rolando Urbina Torres, u fotografua i shtrirë në një arkivol të hapur, ndërsa oficerët erdhën për ta arrestuar gjatë orës policore, në qytetin e Tantara në jug të vendit.

Jamie Rolando Urbina Torres, mayor of a small town in Peru, jumped into an open casket and pretended to be dead when police arrived to arrest him for breaking curfew
Policia tha se ai shkeli ligjin për distancimin shoqëror, me qëllim që të kalonte kohën me miqtë e tij dhe ishte i dehur kur u arrestua.

Torres më parë është akuzuar nga vendasit që nuk e ka marrë seriozisht kërcënimin e virusit dhe dështoi t’i zbatojë masat paraprake të sigurisë së vendit.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button