Lajme

KUJDES! Popull: 20 raste të reja me coronavirus në Gjilan

Në komunën e Gjilanit nga mostra të marra janë konfirmuar 20 raste të reja me Covid-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se nga testimet e bëra sot kanë rezultuar 96 raste poz itive me coronavirus dhe 29 të shë ruar.

Njoftimi nga IKSHPK:

Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 96 raste.
Rastet poz itive janë nga: komuna e Gjilanit 20 raste, komuna e Prishtinës 19 raste, komuna e Prizrenit 19 raste, komuna e Mitrovicës 15 raste, komuna e Pejës 6 raste, komuna e Vitisë 6 raste, komuna e Vushtrrisë 3 raste, komuna e Drenasit 2 raste, dhe me nga 1 rast komunat: Fushë Kosovë, Kaçanik, Lipjan, Mamushë, Obiliq dhe Shtime.

Sot më 21 qershor 2020, janë shëruar 29 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 1047 raste.

Source link

Back to top button