Lajme

Kurti i kundërpërgjigjet Veselit për seancën: Duhet t’i fitosh zgjedhjet për të bërë pako emergjente

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti i është kundërpërgjigjur kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit duke i thënë se PDK duhet t’i fitoj zgjedhjet në rast se dëshiron të formoj pako emergjent.

Sipas Kurtit, në këtë kohë të pandemisë kanë rënë masakt politike, pasi interesat partiake po dominojnë në këtë situat.

“Kanë rënë maskat politike dhe është bërë e qartë se interesat partiake të një lloj paniku po dominoj në këtë situat emergjente, edhe nesë kanë rënë maskat politike nuk kanë rënë sjelljet ideale, atë duhet ti fitoj zgjedhjet e të bëjë pako emergjente”, ka thënë Kurti në RTV21.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button