fbpx
Lajme

Kurti për herë të parë si kryeministër në Shqipëri, pritet me ceremoni shtetërore

Albin Kurti sot po qëndron për vizitë zyrtare në Tiranë.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot po qëndron për vizitë zyrtare në Tiranë, e cila është vizita e tij e parë jashtë Kosovës që kur është zgjedhur kryeministër.

Fillimisht Kurti është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Gjatë vizitës, Kurti do të ketë takime të ndara me presidentin, Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. /Lajmi.net/

84729113 2726832404079657 948347595208523776 N
84729113 2726832404079657 948347595208523776 N
11 6 1
11 6 1

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close