Kuzhina

RECETA GATIMI

NGA DUART E TUA

GURMANIA

DESERTE

SALLATA

PËRTEJ SHIJES

Lajm fantastik vjen në këto momente Albin Kurti jep lajmin e madh

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka përsëritur edhe në një intervistë me Adi Krastën, kërkesën e tij që…

Lexo më shumë »

Shqiptarët me “Audi” po ecnin kundravajtje, vd esin vajzat që po shkonin në jug

Një ngjarje tra gjike ka ndodhur rreth orës 11 të mbrëmjes së kaluar, në fundjavën e parë të lirisë së…

Lexo më shumë »

E veshur si burrë, me çifteli në dorë: Kjo është gruaja e parë shqiptare që këndoi në odën e burrave

[ad_1] Fatime Sokoli (lindi në Dragobi të Tropojës, më 18 qershor 1948) ishte këngëtare popullore nga Shqîpëria e veriut, Artiste…

Lexo më shumë »

Shpageta me salcë kremoze arrash

Specialitet italian i cili askënd nuk e lë indiferent! Përbërësit: – 200 g arra, – 2 dl qumësht, – 2…

Lexo më shumë »

Bërxolla nga furra: Të lëngshme dhe të shijshme!

Kjo është drekë jashtëzakonisht e mirë fundjave Përgatitet shpejt dhe është shumë e shijshme, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 600 gr…

Lexo më shumë »

Ëmbëlsirë shumë e shijshme me arra dhe lajthi!

Përbërësit: – 10 vezë, – 150 gr gjalpë, – 160 gr sheqer, – 120 gr arra, – 80 gr çokollatë,…

Lexo më shumë »

Këshilla për ngrirje të drejtë të kungullit

Kungujt janë shumë të dobishëm dhe të shijshëm Ata kanë kalori të ulët dhe njëherësh janë të pasur me vitamina…

Lexo më shumë »

Turshi e përsosur: Patëllxhan në vaj ulliri me erëza

E thjeshtë dhe e lehtë për përgatitje dhe shumë e shijshme Përbërësit: – 2 patëllxhanë të vegjël; – kripë; –…

Lexo më shumë »

Pite të cilën do ta adhuroni që në kafshatën e parë!

Kur njëherë ta provoni, vazhdimisht do ta gatuani Përbërësit për brumë: – 2,5 dl ujë të gazuar; – 1 lugë…

Lexo më shumë »

Krofne me banane të përgatitura në tigan: Të buta, pa asnjë pikë vaji!

Recetë e pazakonshme për krofne të mrekullueshme të buta si shkumë, – dhe do të jeni shumë të kënaqur me…

Lexo më shumë »

Omëletë në qese: Receta më e lehtë që të gatuani omëletën më të shijshme pa e fërguar në tigan

Tingëllon çuditshëm, mirëpo rezultatet janë të shkëlqyeshme Omëleta do të duhej të jetë ushqimi më i lehtë për gatim, mirëpo…

Lexo më shumë »

Misër çfarë nuk keni ngrënë ende: Kjo mënyrë e përgatitjes do t’ju bëhet e parapëlqyer!

Dikush e do të zier, gjysmë të pjekur, të tjerët e duan misrin e pjekur, ndërkaq tani po ju rekomandojmë…

Lexo më shumë »

Smoothie nga banania dhe kafja

Një koktej i freskët, shumë i shijshëm dhe i përshtatshëm për stinën Kombinimi i shijes së bananes me kafe e…

Lexo më shumë »

Si të bëhen qofte të shijshme: Truk i amvisave me eksperiencë

Qoftet janë ushqim i shijshëm nga mishi i bluar, qepa dhe erëzat. Përgatiten ashtu që fërgohen apo piqen në skarë…

Lexo më shumë »

Jennifer Garner gatuan mish të shijshëm pule me limon

Aktorja Jennifer Garner ka zbuluar që në shtëpi ka disa libra kuzhinierësh, mirëpo rrallëherë i gatuan këto ushqime Ajo zakonisht…

Lexo më shumë »

Vezë në mënyrën turke për kafjall

Menemen është ushqim i preferuar turk me perime Receta për kafjall ndryshe – shërbeni menemenë me simite dhe jogurt, transmeton…

Lexo më shumë »

Lakrat në fuçi mbuloni me qese plot me ujë: Truqet më të mira për lakrat turshi, të cilat nuk i keni ditur!

Lakrat në fuçi assesi nuk bën të jenë jashtë ujit, madje as një milimetër Megjithatë, shumicës, edhe pas përvojës shumëvjeçare,…

Lexo më shumë »

Ëmbëlsira më e shëndetshme që keni ngrënë ndonjëherë sa keni dëshiruar: Sfera kokosi nga vetëm dy përbërës!

Nuk ekziston desert më i shpejtë dhe më i shëndetshëm se ky Me siguri çdokush që i do ëmbëlsirat kujdeset…

Lexo më shumë »

Si ruhen patatet e qëruara

Patatet më gjatë do ta mbajnë freskinë kur ruhen të paqëruara, mirëpo kur qërohen duhet menjëherë të konsumohen Ekzistojnë disa…

Lexo më shumë »

Këto janë benefitet e margarinës Floil

Fatkeqësisht jo të gjitha margarinat që janë janë njësoj nga ana e cilësisë që i ofrohet konsumatorit. Por, ajo që…

Lexo më shumë »

Ëmbëlsirë me mollë

Kjo ëmbëlsirë është numër një në amvisëri, madje për dy arsye: të shijes fantastike dhe mënyrës së thjeshtë të përgatitjes…

Lexo më shumë »

Mish gjeldeti me perime: Mish pikant shpezësh me kërpudha

Mishi i gjelit të detit kurrë nuk do të jetë i thatë nëse e gatuani me mjaft perime dhe i…

Lexo më shumë »

Pica të vogla, të gatshme në çast: Kafshata të cilat do t’i hani me kënaqësi!

Kjo recetë është ideale kur më së paku keni kohë, ndërkaq ju hahet diç e njelmët Përbërësit: – ½ filxhan…

Lexo më shumë »

Leqenik i mbushur me panxhar: Kafjall i shkëlqyeshëm dhe i shëndetshëm!

Nëse çdo mëngjes mendoni se cili ushqim është i shëndetshëm dhe çfarë do të duhej të gatuani për kafjall, kjo…

Lexo më shumë »

Patate e pjekur me djathë: Kënaqësi e vërtetë gurmani me të cilën menjëherë do të harroni mishin!

Jepuni patateve të reja një dimension të ri me këtë recetë interesante! Përbërësit: – 1 kg patate, – 500 ml…

Lexo më shumë »
Back to top button