Deserte

Pure patatesh me spinaq: Kombinimi i shijes që do ta kërkoni gjithmonë!

Pure patatesh me spinaq: Kombinimi i shijes që do ta kërkoni gjithmonë!

Ky ushqim më së miri shkon me bërxolla të grira dhe është koha e duhur që t’i provoni Përbërësit për…
Shpageta me salcë kremoze arrash

Shpageta me salcë kremoze arrash

Specialitet italian i cili askënd nuk e lë indiferent! Përbërësit: – 200 g arra, – 2 dl qumësht, – 2…
Bërxolla nga furra: Të lëngshme dhe të shijshme!

Bërxolla nga furra: Të lëngshme dhe të shijshme!

Kjo është drekë jashtëzakonisht e mirë fundjave Përgatitet shpejt dhe është shumë e shijshme, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 600 gr…
Ëmbëlsirë shumë e shijshme me arra dhe lajthi!

Ëmbëlsirë shumë e shijshme me arra dhe lajthi!

Përbërësit: – 10 vezë, – 150 gr gjalpë, – 160 gr sheqer, – 120 gr arra, – 80 gr çokollatë,…
Këshilla për ngrirje të drejtë të kungullit

Këshilla për ngrirje të drejtë të kungullit

Kungujt janë shumë të dobishëm dhe të shijshëm Ata kanë kalori të ulët dhe njëherësh janë të pasur me vitamina…
Turshi e përsosur: Patëllxhan në vaj ulliri me erëza

Turshi e përsosur: Patëllxhan në vaj ulliri me erëza

E thjeshtë dhe e lehtë për përgatitje dhe shumë e shijshme Përbërësit: – 2 patëllxhanë të vegjël; – kripë; –…
Pite të cilën do ta adhuroni që në kafshatën e parë!

Pite të cilën do ta adhuroni që në kafshatën e parë!

Kur njëherë ta provoni, vazhdimisht do ta gatuani Përbërësit për brumë: – 2,5 dl ujë të gazuar; – 1 lugë…
Krofne me banane të përgatitura në tigan: Të buta, pa asnjë pikë vaji!

Krofne me banane të përgatitura në tigan: Të buta, pa asnjë pikë vaji!

Recetë e pazakonshme për krofne të mrekullueshme të buta si shkumë, – dhe do të jeni shumë të kënaqur me…
Omëletë në qese: Receta më e lehtë që të gatuani omëletën më të shijshme pa e fërguar në tigan

Omëletë në qese: Receta më e lehtë që të gatuani omëletën më të shijshme pa e fërguar në tigan

Tingëllon çuditshëm, mirëpo rezultatet janë të shkëlqyeshme Omëleta do të duhej të jetë ushqimi më i lehtë për gatim, mirëpo…
Smoothie nga banania dhe kafja

Smoothie nga banania dhe kafja

Një koktej i freskët, shumë i shijshëm dhe i përshtatshëm për stinën Kombinimi i shijes së bananes me kafe e…
Si të bëhen qofte të shijshme: Truk i amvisave me eksperiencë

Si të bëhen qofte të shijshme: Truk i amvisave me eksperiencë

Qoftet janë ushqim i shijshëm nga mishi i bluar, qepa dhe erëzat. Përgatiten ashtu që fërgohen apo piqen në skarë…
Jennifer Garner gatuan mish të shijshëm pule me limon

Jennifer Garner gatuan mish të shijshëm pule me limon

Aktorja Jennifer Garner ka zbuluar që në shtëpi ka disa libra kuzhinierësh, mirëpo rrallëherë i gatuan këto ushqime Ajo zakonisht…
Vezë në mënyrën turke për kafjall

Vezë në mënyrën turke për kafjall

Menemen është ushqim i preferuar turk me perime Receta për kafjall ndryshe – shërbeni menemenë me simite dhe jogurt, transmeton…
Lakrat në fuçi mbuloni me qese plot me ujë: Truqet më të mira për lakrat turshi, të cilat nuk i keni ditur!

Lakrat në fuçi mbuloni me qese plot me ujë: Truqet më të mira për lakrat turshi, të cilat nuk i keni ditur!

Lakrat në fuçi assesi nuk bën të jenë jashtë ujit, madje as një milimetër Megjithatë, shumicës, edhe pas përvojës shumëvjeçare,…
Si ruhen patatet e qëruara

Si ruhen patatet e qëruara

Patatet më gjatë do ta mbajnë freskinë kur ruhen të paqëruara, mirëpo kur qërohen duhet menjëherë të konsumohen Ekzistojnë disa…
Këto janë benefitet e margarinës Floil

Këto janë benefitet e margarinës Floil

Fatkeqësisht jo të gjitha margarinat që janë janë njësoj nga ana e cilësisë që i ofrohet konsumatorit. Por, ajo që…
Ëmbëlsirë me mollë

Ëmbëlsirë me mollë

Kjo ëmbëlsirë është numër një në amvisëri, madje për dy arsye: të shijes fantastike dhe mënyrës së thjeshtë të përgatitjes…
Mish gjeldeti me perime: Mish pikant shpezësh me kërpudha

Mish gjeldeti me perime: Mish pikant shpezësh me kërpudha

Mishi i gjelit të detit kurrë nuk do të jetë i thatë nëse e gatuani me mjaft perime dhe i…
Pica të vogla, të gatshme në çast: Kafshata të cilat do t’i hani me kënaqësi!

Pica të vogla, të gatshme në çast: Kafshata të cilat do t’i hani me kënaqësi!

Kjo recetë është ideale kur më së paku keni kohë, ndërkaq ju hahet diç e njelmët Përbërësit: – ½ filxhan…
Leqenik i mbushur me panxhar: Kafjall i shkëlqyeshëm dhe i shëndetshëm!

Leqenik i mbushur me panxhar: Kafjall i shkëlqyeshëm dhe i shëndetshëm!

Nëse çdo mëngjes mendoni se cili ushqim është i shëndetshëm dhe çfarë do të duhej të gatuani për kafjall, kjo…
Patate e pjekur me djathë: Kënaqësi e vërtetë gurmani me të cilën menjëherë do të harroni mishin!

Patate e pjekur me djathë: Kënaqësi e vërtetë gurmani me të cilën menjëherë do të harroni mishin!

Jepuni patateve të reja një dimension të ri me këtë recetë interesante! Përbërësit: – 1 kg patate, – 500 ml…
Pjatë vegjetariane – patate të ëmbla të fërguara pa vaj

Pjatë vegjetariane – patate të ëmbla të fërguara pa vaj

Pjatë anësore që preferohet për të gjithë, veqanarisht për vegjetarianët. Pa vaj, pa kalori të tepërta, por super e shijshme.…
Gurabija të buta me djathë: Përgatiten për më pak se gjysmë ore!

Gurabija të buta me djathë: Përgatiten për më pak se gjysmë ore!

Provoni recetën për brumë në kombinim me erëzat të cilat japin shije të përsosur Përbërësit: – 2 vezë; – 2…
Truqet për turshi të përsosur: Si të jenë kastravecët kërcëllues

Truqet për turshi të përsosur: Si të jenë kastravecët kërcëllues

Për të bërë kastravecë turshi kërcëllues dhe të shijshëm, do t’ju ndihmojnë këto disa truqe Nuk keni nevojë t’i përdorni…
Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

Kjo ëmbëlsirë me çokollatë është vërtet shumë e shijshme. Provoni ta gatuani dhe miqtë tuaj do të mbeten të kënaqur…
Salcë e shpejtë për shpageta e Jamie Oliverit

Salcë e shpejtë për shpageta e Jamie Oliverit

Britaniku karizmatik, i cili famën e ka arritur me receta të shpejta, të shijshme dhe të shëndetshme, të cilat çdokush…
Lulelakër, brokoli dhe karota – recetë e përsosur për perime

Lulelakër, brokoli dhe karota – recetë e përsosur për perime

Drekë shumë e shijshme dhe e shëndetshme – përgatitet shumë shpejt! Madje edhe nëse nuk jeni ndonjë adhurues i këtyre…
Back to top button
Na ndiqni ne Facebok
Like nese je Shqiptar

Close
Close