Lajme

Ky është mjeku shqiptar që ndërroi jetë nga koronavirusi

Ky është mjeku shqiptar që ndërroi jetë nga koronavirusi

Koronavirusi shënon vik timën e parë në radhët e bluzave të bardha në Shqipëri. Mjeku i njohur Arjan Prushi i cili ishte i shtruar në spitalin Inf ektiv në gje ndje të rë ndë, ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19. Lajmin e ka dhënë Bernard Progni me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Ai shkruan se Prushi u dorëzua pas një be teje të gjatë në reanimacionin e Infektivit, ndërsa i shpreh ngushëllime familjarëve.

“U dorëzua një mjeshtër i punës që ndër vite dha një kontribut madho në shërbimin e hematologjisë në vendin tonë dhe mbarë trevat tona ku ka shqiptarë.

Dhe edukoi profesionalisht breza mjekësh ndër vite në vendin tonë! Shpirti i tij u prehtë në paqe! Dhe ngushëllime familjarëve!”, shkruan në rrjetet sociale Bernard Progni.

Source link

Back to top button