Lajme

Ky është skenari që e pret Thaçin dhe Veselin nëse aktakuza konfirmohet nga Specialja

Ky është skenari që e pret Thaçin dhe Veselin nëse ak takuza konfirmohet nga Specialja

Analisti politik Blerim Vela, përmes një facebok ka shkruar në lidhje me vendimin që Gjykata Speciale mund të marrë.
Vela u shpreh që nëse kjo ak takuzë konfirmohet atëehere PDK mund të humbë liderin de facto dhe de jure, transmeton “Bota sot”.

Gjithashtu Vela shprehët që largimi I Thaçit dhe Veselit nga skena politike nuk është fundi i Kosovës përkundër mund të jetë mundësia për ripërtrirje dhe kthim në vlera burimore.

Postimi i plotë

Source link

Back to top button