Lajme

Ky Valon Syla nipi i kuadrit të Rankoviçit, si ka hije m’u bo si dajtë
Driton Tali, këshilltar i kryeparlamentarit të Kosovës Glauk Konjufca, në një postim të tij në Facebook, drejtuar Valon Sylës, thotë se kënd e përkrahi vitin e kaluar në zgjedhje amerikane.

‘Vjet ko e përkrahte ky nipi i kuadrit të Rankoviçit – gjyqtarit dhe prokurorit të OZNA’s e UDB’ës – “amerikanofili” Valon A. Syla, si mbrojtës fanatik i interesave amerikane “që është”?’, shkruan Tali.

Tutje duke ironizuar me Sylën, Tali shkruan se Valon Syla si “nacionalist dhe pro UÇK” si ka hije m’u bo si dajtë”.

Postimi i plotë:

Vjet ko e përkrahte ky nipi i kuadrit të Rankoviçit – gjyqtarit dhe prokurorit të OZNA’s e UDB’ës – “amerikanofili” Valon A. Syla, si mbrojtës fanatik i interesave amerikane “që është”?

Une Bajdenin e Valon A. Syla?

Ishalla jo Trampin si Vuçiqi e Shesheli që e përkrahnin.

Këtij si “nacionalist dhe pro UÇK” si ka hije m’u bo si dajtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button