Lajme

Lajm i hidhur: Disa javë pasi u rrah dhe ra në komë, vdes i riu nga Mitrovica

I riu nga Mitrovica, Ermal Delija, ka vdekur mbrëmë, raporton Jepi Zë.

Ermali ishte rrahur nga disa të rinj para disa muajsh ku i ishin shkaktuar lëndime të mëdha, për çka mbeti disa javë në komë.

Pasi ishte zgjuar nga koma, Ermali ishte parë në xhaminë e Shipolit te hoxha Fatmir Latifaj i cili i kishte pajtuar familjet në fjalë.

Ndërsa para pak ditësh, të riut nga Mitrovica i kishte humbur sërish vetëdija, për çka ishte dërguar me urgjencë në QKUK.

Ai humbi jetën mbrëmë, disa javë pas incidentit.

‘Ma këpute shpirtin’, Robin Krasniqit i vdes njeriu i dashur

Boksieri kosovar Robin Krasniqi ka marrë një lajm tē hidhur, raporton Gazeta Express.

Krasniqi përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se daja i tij ka vdekur.

Boksieri Krasniqi ka shprehur mërzinë e tij të madhe për humbjen e familjarit të tij, me të cilin duket se ka pasur një lidhje të veçantë.

“Ma kpute shpirtin o Daja jam,U Befsh Banor i Xhenetit Daja jam, Te Zotit jem dhe tek aj dot kthehemi…. Veprat tua, mirsit tua, dhe Dashurin qe na dhe nuk dot vdes kurre…Te kujtoj gjithmon me mall Daja jam”, ka shkruar Krasniqi.

“O djali jem, Iuftuam së bashku me këtë sëmυndje të mɑllkuar…”
Ka v dekur vogëlueshi Ali Kamberi, djali i Zejnullah Kamberit- Zekit,

Aliu v uante nga një s ëmundje e rëndë, ndërsa ishte dërguar për sh ërim në Turqi.

Vogëlushi shkoi për sh ërim në Turqi me ndihmën e shumë qytetarëve që mblodhën shumën e parave që i duheshin në të dyja o peracionet që i kishte në Tiranë dhe Turqi.

Lajmin për v dekjen e vogëlueshit e ka dhënë vetë prindi i tij, Zejnullah Kamberi- Zeki.

V arrimi i të n djerit bëhet nesër në Ferizaj, ndërsa nga xhamia e Haxhi Veselit nga ora 11:30 do të niset autobusi për qytetarët mitrovicas që dëshirojnë të marrin pjesë në v arrim.

Postimi i plotë nga Zeki:

Oo djali jem, babali jem Aliu jem…na le kur nuk e pritem..l uftuam së bashku mjaft me këtë s ëmundje të m allkuar…Allahu të dergoft në xhennet..e na pritsh aty për tu bashkuar e për tu kënaqur..K eq na le por kjo botë është e shkurtë..

o Albin, Nuk mundemi na për një dimën me e pastru boren që këta nuk e kanë pastru që 20 vjet.

Buzhala tallet me qeverinë Kurti: Nuk mundemi na për një dimën me e pastru boren që këta nuk e kanë pastru që 20 vjet.

Gazetari Berat Buzhala është tallur me Qeverinë Kurti pas reagimit jo efikas të Qeverisë Kurti për largimin e borës nga rrugët e Kosovës.

Ai ka shkruar se “Reagimi i qeverise per rruget e b llokume prej bores: – Nuk mundemi na per nje dimen me e pastru boren qe keta nuk e kane pastru qe 20 vjet“.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button