Lajme

Lajm i keq për ‘Shumaherët’ kosovarë
Para pak ditësh u raportua se Policia e Kosovës i ka vetëm vetëm shtatë radarë për matjen e shpejtësisë së pjesëmarrësve në komunikacion.

E ky problem duket se është zgjidhur tashmë, shkruan Syri.net Kosova.

Kjo pasi policia përmes kontratës së fundit është furnizuar me 40 radar dore, 10 radar mobil dhe 185 pajisje elektronike mobile.

Ky furnizim Policisë së Kosovës i ka kushtuar 449 mijë e 700 euro, derisa tenderi iu ka besuar ‘Fitim R. Bilalli B.I.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button