Lajme

Lajm i madh nga Norvegjia për Kosovën

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grendahl, me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin midis dy shteteve në përgjigjen ndaj pandemisë me koronavirus.
Me këtë rast, ministri Zemaj e ka njoftuar ambasadorin Grandahl për masat e Qeverisë në menaxhimin e kësaj faze të pandemisë dhe ka shprehur falënderimin e tij për kontributin që Norvegjia i ka dhënë Kosovës për ballafaqim me Covid-19.Ndërsa, ambasadori Grandahl ka bërë të ditur se gjatë kësaj jave pritet që në Kosovë të arrijnë një numër respiratorësh, me të cilët ky shtet do ta ndih mojë vendin tonë në fuq izimin e kapaciteteve ku ndër Covid-19.

Back to top button