Lajme

EKSKLUZIVE: Vjosa Osmani shkarkohet nga pozita e nënkryetares dhe anëtares së Kryesisë.

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka propozuar që të shkarkohet Vjosa Osmani nga pozita e nënkryetares dhe kryesisë së këtij subjekti politik.

Mustafa e ka bërë këtë përmes një letre drejtuar Këshillit të Përgjithshëm të partisë, ku ka kërkuar votimin për shkarkimin e Osmanit.

Burimet e KorrektPress mbrenda LDK-së bëjnë të ditur se me shumicen e votave është marrë vendimi per shkarkimin e Vjosa Osmanit nga pozita e nënkryetares dhe anëtares së Kryesisë.

Së shpejti pritet edhe konfirmimi nga ana e kryetarit Isa Mustafa. //Korrekt Press

Back to top button