Lajme

Lajmet e fundit nga KOSOVË SHQIPËRI MAQEDONI KRONIKA E ZEZË BOTË SHKENCË BALLKAN OPINIONE

SkandaIi i Policisë, flet Avokati: Nuk e dënuan vetëm njërin për puthje në publik, por që të dy (VIDEO)

SkandaIi i Policisë, flet Avokati: Nuk e dënuan vetëm njërin për puthje në publik, por që të dy (VIDEO)

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës gjatë ditës së djeshme i kanë shqiptuar një gjobë një mërgimtari në Prishtinë vetëm pse…
Prishtinë: Policët e dënojnë qytetarin me 450 euro për puthje (FOTO)

Prishtinë: Policët e dënojnë qytetarin me 450 euro për puthje (FOTO)

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës i kanë shqiptuar një gjobë një mërgimtari në Prishtinë vetëm pse ai është puthur me…
Berisha – Kurtit: “Ballkani i hapur keq, i mbyllur keq, çka po pi kështu kohëve të fundit?”

Berisha – Kurtit: “Ballkani i hapur keq, i mbyllur keq, çka po pi kështu kohëve të fundit?”

Opinionistja e njohur, Kimete Berisha përmes një shkrimi në rrjetin social “Facebook”, ka numëruar një nga një sipas saj kontradiktat…
Klinika Emergjente trajton numër rekord të rasteve

Klinika Emergjente trajton numër rekord të rasteve

Drejtori i Klinikës Emergjente në QKUK, Basri Lenjani, flet për rekordin që ka shënuar në të kontrolluarit e pacientëve nga…
Grabitja e shekullit në Britani: Kush janë dy shqiptarët që arritën të vjedhin 62 milionë euro (VIDEO)

Grabitja e shekullit në Britani: Kush janë dy shqiptarët që arritën të vjedhin 62 milionë euro (VIDEO)

Dy emigrantët shqiptarë Jetmir Buçpapa dhe Ermir Hysenaj, janë ‘truri’ i vjedhjes së shekullit në Angli. Vjedhja e 53 milionë…
SkandaIoze/ Provokohen turistët nga Kosova, në Gjirin e Lalëzit lëshohet muzika serbe

SkandaIoze/ Provokohen turistët nga Kosova, në Gjirin e Lalëzit lëshohet muzika serbe

Nën tingujt e këngëve të Draganës, po argëtohen pushuesit në plazhin shqiptar, saktësisht në Gjirin e Lalzit. Këngëtarja serbe e…
E rëndë, 27 vjeçares shqiptare i merret jeta në sy të dy fëmijëve të mitur (FOTO)

E rëndë, 27 vjeçares shqiptare i merret jeta në sy të dy fëmijëve të mitur (FOTO)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Florida, SHBA, ku një 27-vjeçare shqiptare është gjetur e v ra rë në…
Kjo është 27-vjeçarja shqiptare që i morën jètën në sy të fëmijëve në Amerikë (FOTO)

Kjo është 27-vjeçarja shqiptare që i morën jètën në sy të fëmijëve në Amerikë (FOTO)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Florida, SHBA, ku një 27-vjeçare shqiptare është gjetur e v ra rë në…
E besoni apo jo? E gjithë bota flasin për këta dy shqiptarë, kan bë vjedhjen më të madhe në histori (Video)

E besoni apo jo? E gjithë bota flasin për këta dy shqiptarë, kan bë vjedhjen më të madhe në histori (Video)

Dy emigrantët shqiptarë Jetmir Buçpapa dhe Ermir Hysenaj, janë ‘truri’ i vjedhjes së shekullit në Angli. Vjedhja e 53 milionë…
E dhímbshme: V’des i riu Kosovar, ishte godítur nga vetura 10 ditë më parë (FOTO)

E dhímbshme: V’des i riu Kosovar, ishte godítur nga vetura 10 ditë më parë (FOTO)

I riu nga Istogu, Dolind Bujupaj, ka ndërruar jetë, dhjetë ditë pasi u godit nga një veturë. Lajmin për vdekjen…
I kishin miliona euro borxh, shikojeni se çka i bën inxhinieri gjerman kësaj kompanie (PAMJE)

I kishin miliona euro borxh, shikojeni se çka i bën inxhinieri gjerman kësaj kompanie (PAMJE)

Pamjet sho kuese të publikuara në rrjet tregojnë të kontraktuarin që pë rplas makinerinë e rëndë me fasadën e apartamenteve,…
Shikojeni si shoferi i Deva Tours vozit autobusin deri në 120 km/h në Austri (PAMJE)

Shikojeni si shoferi i Deva Tours vozit autobusin deri në 120 km/h në Austri (PAMJE)

Disa pamje të cilat po qarkullojnë në rrjete sociale, tregojnë mënyrën se si një shofer i agjensionit Deva Tours, nget…
Paralajmërimi i shkencëtarëve: Nuk na presin ditë të mira, gjendja është më keq se ç’mendohej

Paralajmërimi i shkencëtarëve: Nuk na presin ditë të mira, gjendja është më keq se ç’mendohej

Më shumë se 14,000 shkencëtarë kanë nënshkruar një deklaratë ku thuhet se planeti është në gjendje të jashtëzakonshme. Balla për…
Mërgimtari shpërthen në lot: Është marre çka janë duke na bërë (Video)

Mërgimtari shpërthen në lot: Është marre çka janë duke na bërë (Video)

Gazetarja e emisoionit Alarm në Kanalin ATV ka intervistuar qytetarë se sa ka qenë paga e parë qe e keni…
E rrallë: Kapet peshkaqeni i rrezikshëm 6.5 metra i gjatë në Durrës(VIDEO)

E rrallë: Kapet peshkaqeni i rrezikshëm 6.5 metra i gjatë në Durrës(VIDEO)

Një peshkaqen i madh është kapur në thellësitë e detit Adriatik, përballë grykëderdhjes së lumit Buna. Peshkaqeni i rrezikshëm është…
Shumë e dhímbshme: Shpejtim Bulliqi njofton për v’dekjen e të riut nga Podujeva

Shumë e dhímbshme: Shpejtim Bulliqi njofton për v’dekjen e të riut nga Podujeva

Një lajm i rëndë ka ndodhur në familjen Hakiqi të Llapashticës së Podujevës. I riu Fetah Hakiqi ka ndërruar jetë.…
“Jam 100% dakord me çfarëdo që të thuash ti”, Rama batuta me Vuçiç: Njohjen e Kosovës

“Jam 100% dakord me çfarëdo që të thuash ti”, Rama batuta me Vuçiç: Njohjen e Kosovës

Në samitin e Shkupit mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë nuk munguan batutat mes liderëve të re vendeve pjesëmarrëse. E ndërsa…
Zjarre edhe në Kosovë, një pjesë e Malit të Rugovës në flakë qe dy ditë

Zjarre edhe në Kosovë, një pjesë e Malit të Rugovës në flakë qe dy ditë

Pas Turqisë e Shqipërisë, zjarret kanë përfshirë edhe Kosovën. Një pjesë e malit të Rugovës, është përfshirë nga flakët që…
Gjendet i vdekur një burrë në Fushë Kosovë

Gjendet i vdekur një burrë në Fushë Kosovë

Një burrë është gjetur pa shenja jete në banesën e tij në rrugën “Dardania”, në Fushë Kosovë, raporton Gazeta Sinjali.…
Zjarr i madh në malet e Rugovës – intervenon Policia, FSK dhe KFOR’i

Zjarr i madh në malet e Rugovës – intervenon Policia, FSK dhe KFOR’i

Është lokalizuar zjarri në Shtupeq të Rugovës. Lajmin e dha Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj. Mehaj ka bërë…
Vetëm ngjarje të zeza/ Kthehet përmbys autobusi në Gjermani, 19 persona ishin në të

Vetëm ngjarje të zeza/ Kthehet përmbys autobusi në Gjermani, 19 persona ishin në të

Një aks ident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Gjermani, ku një autobus është kthyer përmbys. Bz-berlin shkruan…
Raportohet lajmi i zi/ 23-vjeçari dhe një 16-vjeçare kanë dhënë shpirt në vend në Shkodër

Raportohet lajmi i zi/ 23-vjeçari dhe një 16-vjeçare kanë dhënë shpirt në vend në Shkodër

Një ngjarje e rëndë është regjstruar në Shkodër gjatë natës së sotme. Një mjet tip BMW, ka dalë nga rruga…
Jasharaj fajëson mësimdhënësit: Nëse mësimi s’mbahet në shkolla, ju e merri përgjegjësinë

Jasharaj fajëson mësimdhënësit: Nëse mësimi s’mbahet në shkolla, ju e merri përgjegjësinë

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, u ka bërë thirrje mësimdhënësve që të…
Gruaja nga Tetova ia vjedh burrit 400 mijë franga dhe largohet drejt Zvicrës

Gruaja nga Tetova ia vjedh burrit 400 mijë franga dhe largohet drejt Zvicrës

Një 65-vjeçare, bashkë me vëllain e saj 56-vjeçar ia ka vjedhur bashkëshortit 400 mijë franga zvicerane Një vjedhje e rëndë…
Qytetari e quan paranojak Albin Kurtin

Qytetari e quan paranojak Albin Kurtin

Në kuadër të rubrikës “Tri fjalë për…”, kësaj radhe “#Gjesi Summer” ka pyetur qytetarët për kryeministrin Albin Kurti. Mendimet ishin…
Njoftim me rëndësi për mërgimtarët nga Gjermania

Njoftim me rëndësi për mërgimtarët nga Gjermania

Numri i infektimeve të sjella në Gjermani nga udhëtimet jashtë vendit po rritet, njofton Instituti Robert Koch. Qeveria gjermane po…
Back to top button