Bote

Shqiptari ndryshon historinë, zbulon si janë ndërtuar piramidat

Shqiptari ndryshon historinë, zbulon si janë ndërtuar piramidat

Njerëzimi i mahnitur ndër shekuj para madhështisë së piramidave dhe në mungesë të aftësisë për të kuptuar misterin e mënyrës…
Lëkunden shumë fortë raportet Serbi-Rusi

Lëkunden shumë fortë raportet Serbi-Rusi

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq e ka urdhëruar Agjensinë e Sigurisë Kombëtare për të hetuar një spiunazh të mundshëm nga spiunët…
Shifra nga aeroporti: Mësohet numri i anglezëve që ishin në Kosovë për ta shikuar ndeshjen

Shifra nga aeroporti: Mësohet numri i anglezëve që ishin në Kosovë për ta shikuar ndeshjen

Ndeshja mes Kombëtares së Kosovës dhe Anglisë në ‘Fadil Vokrri’ të dielën, solli në vend një numër të madh të…
Norvegjezi djeg Kuranin në mes të sheshit

Norvegjezi djeg Kuranin në mes të sheshit

Kreu i grupit ekstremist ‘Stop Islamization of Norway’ (SIAN), Lars Thorsen, duke djegur librin e shenjte te Ku’anit Gjatë një…
Përdhunimet janë krime lufte: Serbia denoncohet publikisht në New York

Përdhunimet janë krime lufte: Serbia denoncohet publikisht në New York

Manifestim i madh solidariteti me të mbijetuarat e fushatave serbe të përdhunimeve: Shqiptarët, boshnjakët e kroatët bashkohen në një manifestim…
Dy udhëtarë nuk paguajtën biletë, konduktori i detyroi të kërcejnë nga treni

Dy udhëtarë nuk paguajtën biletë, konduktori i detyroi të kërcejnë nga treni

Një person ka humbur jetën pasi që u detyrua të hidhej nga treni për shkak se nuk kishte paguar biletën.…
Njihuni me pushkën më të fuqishme në botë

Njihuni me pushkën më të fuqishme në botë

Nëse luani ndonjë video-lojë, pa dyshim se do ta zgjidhni një snajper si armën tuaj të preferuar. Snajperi është një…
I dashuri e bën për koma, 23-vjeçarja mposht vdekjen

I dashuri e bën për koma, 23-vjeçarja mposht vdekjen

Një vajzë e cila u dhunua barbarisht nga ish-i dashuri i saj xheloz, kur rifitoi ndjenjat mendoi se kishte pësuar…
39 trupa janë gjetur të vdekur në një kamion në Essex

39 trupa janë gjetur të vdekur në një kamion në Essex

Informacionet që vijnë nga Britania e Madhe mbi vdekjen e 39 personave brenda një kamioni janë ende të pakta. Autoritetet…
Pamjet e aksionit ndaj Shqiptarëve në Madrid që vodhë ari para dhe Medalje të Champions League

Pamjet e aksionit ndaj Shqiptarëve në Madrid që vodhë ari para dhe Medalje të Champions League

Medalje e Champions League dhe sirtare me bizhu ari, pamjet e aksionit ndaj shqiptarëve në Madrid Janë publikuar pamjet e…
Gjendet në kampin sirian, djali shqiptar i humbur prej 5 vitesh

Gjendet në kampin sirian, djali shqiptar i humbur prej 5 vitesh

Gazetarët italianë të emisionit investigativ “Le iene” kanë bërë të mundur gjetjen e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha në një kamp…
U rrit nga babai me sindromën Down, i riu rrëfen për jetën e tij

U rrit nga babai me sindromën Down, i riu rrëfen për jetën e tij

Kur jeni fëmijë, dashuria dhe mbështetja që merrni nga prindërit tuaj bëhen një nga gjërat më të rëndësishme në jetën…
Theri gruan, pastaj bëri vetëvrasje duke aktivizuar një bombë

Theri gruan, pastaj bëri vetëvrasje duke aktivizuar një bombë

Dy persona gjetën vdekjen dhe një fëmijë u plagos pasi një bombë shpërtheu sot në mëngjes në vendbanimin Pasha Bunar…
I vdekuri flet nga arkivoli: “Hej, ku jam kështu, më lironi nga këtu!”

I vdekuri flet nga arkivoli: “Hej, ku jam kështu, më lironi nga këtu!”

Varrimi i personave të dashur paraqet një nga ngjarjet më pikëlluese në jetën e të gjallëve. Por, varrimi mund të…
Zvicra më ka ndryshuar jetën”- rrëfimi i të riut që iku nga Kosova

Zvicra më ka ndryshuar jetën”- rrëfimi i të riut që iku nga Kosova

Berat Haskaj, jeton prej 10 vitesh në Zyrih. Ai vendosi të emigrojë në Zvicër për të ndjekur ëndrrën e tij…
Rrahje e shumëfishtë në Gllogoc, arrestohen dy persona

Rrahje e shumëfishtë në Gllogoc, arrestohen dy persona

Rrahje e shumëfishtë në Gllogoc, arrestohen dy persona Një rrahje e shumëfishtë ka ndodhur në Gllogoc, përkatësisht në fshatin Poklek…
Vuçiç: Dua t`i vizitoj këto dy qytete në Shqipëri, kam dëgjuar janë shumë të bukura

Vuçiç: Dua t`i vizitoj këto dy qytete në Shqipëri, kam dëgjuar janë shumë të bukura

Gjatë intervistës së tij për emisionin Opinion, presidenti serb kishte dhe një mesazh për shqiptarët. Aleksandër Vuçiç: Shqiptarët i kanë…
Back to top button
Na ndiqni ne Facebok
Like nese je Shqiptar

Close
Close