Kosove

Haradinaj: Shteti m’i ka borxh 2800 dollarë, pagova hotelin me para të mia

Haradinaj: Shteti m’i ka borxh 2800 dollarë, pagova hotelin me para të mia

Ramush Haradinaj ka harxhuar mbi 506 mijë euro vetëm në dreka sa ishte kryeministër i Kosovës për më pak se…
Ky është Shqiptari që gjeti kuletën e tifozit anglez

Ky është Shqiptari që gjeti kuletën e tifozit anglez

Pritja që në Kosovë iu bë tifozëve anglezë, i ka habitur këta të fundit, të cilët të gjithë njëzëri thanë,…
Cilës fe i përkisnin kosovarët në vitin 1905 sipas historianit Jahja Drancolli

Cilës fe i përkisnin kosovarët në vitin 1905 sipas historianit Jahja Drancolli

Historiani Jahja Drancolli ka publikuar një tabelë ku shihet regjistrimi i popullsisë në vilajetin e Selanikut, në atë të Kosovës…
Tha se stadiumi nuk ndërtohet në Drenas, kështu i reagon Ramiz Lladrovci, Lumir Abdixhikut

Tha se stadiumi nuk ndërtohet në Drenas, kështu i reagon Ramiz Lladrovci, Lumir Abdixhikut

Dy muaj më parë, kandidatja për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, kishte vënë në…
Shifra nga aeroporti: Mësohet numri i anglezëve që ishin në Kosovë për ta shikuar ndeshjen

Shifra nga aeroporti: Mësohet numri i anglezëve që ishin në Kosovë për ta shikuar ndeshjen

Ndeshja mes Kombëtares së Kosovës dhe Anglisë në ‘Fadil Vokrri’ të dielën, solli në vend një numër të madh të…
Sa banorë kishte Kosova në vitin 1905 dhe çfarë religjioni kishin ata?

Sa banorë kishte Kosova në vitin 1905 dhe çfarë religjioni kishin ata?

Historiani Jahja Drancolli ka publikuar një tabelë ku shihet regjistrimi i popullsisë në vilajetin e Selanikut, në atë të Kosovës…
Sulmohen tifozët kosovarë në Çeki

Sulmohen tifozët kosovarë në Çeki

Disa tifozë kosovarë janë sulmuar në Çeki nga një grup të tifozëve çekë me maska. “Na kanë sulmuar ishim në…
Arrestohet mësuesja e historisë në Prishtinë, dyshohet se kërcënoi me vrasje nënën e një nxënësi

Arrestohet mësuesja e historisë në Prishtinë, dyshohet se kërcënoi me vrasje nënën e një nxënësi

Pak ditë më parë, prindërit u mblodhën në hyrje të shkollës “Emin Duraku” për të ndaluar hyrjen e arsimtares Afërdita…
Specialja i tregon “dhëmbët” edhe Komandant Hoxhës

Specialja i tregon “dhëmbët” edhe Komandant Hoxhës

Gjykata Speciale ka vazhduar të ftojë ish-luftëtarë të UÇK-së për intervistim në Hagë, e kësaj here në radhë ishte komandanti…
Punëtorët e sektorit privat kërcënojnë me protesta dhe greva

Punëtorët e sektorit privat kërcënojnë me protesta dhe greva

Udhëheqja e Sindikatës së Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot në zyrat e BSPK–së në ora 14:00 mban takim…
Kosovarët edhe një vit pa viza

Kosovarët edhe një vit pa viza

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ditë më parë tha për se një vendim për liberalizimin e vizave mund të ndodhë…
Rrëfimi i 21 vjeçares nga Prizreni që punoi si masazhere: Si erdhi një i afërm i imi aty

Rrëfimi i 21 vjeçares nga Prizreni që punoi si masazhere: Si erdhi një i afërm i imi aty

Kushtet e rënda financiare e shtyn 21 vjeçaren nga Prizreni të kërkojë punë në kompani të ndryshme private. Por, thotë…
Vjosa Osmani i mori 176 mijë vota, dridh Albin Kurtin e VV-së

Vjosa Osmani i mori 176 mijë vota, dridh Albin Kurtin e VV-së

  Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, del se ka fituar edhe më shumë vota se sa që u…
Ambasadori gjerman e bën për ‘pesë pare’ ambasadorin rus, arsyeja Kosova

Ambasadori gjerman e bën për ‘pesë pare’ ambasadorin rus, arsyeja Kosova

Ambasadori gjerman demanton atë rus: Kosova është një demokraci e mrekullueshme Ambasadori gjerman në OKB, Christoph Heusgen, në fjalën e…
Vetura godet 88 vjeçarin në Prizren

Vetura godet 88 vjeçarin në Prizren

Në mëngjes së një veturë ka goditur një këmbësor në Prizren. Shefajet Berisha zyrtar i komunikimit në Spitalin e Pejës,…
Djali i ish-ministrit kosovar punëtor i ndërtimtarisë, babai ka një mesazh për të!

Djali i ish-ministrit kosovar punëtor i ndërtimtarisë, babai ka një mesazh për të!

  Ish-ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku ka uruar djalin e tij me rastin e ditëlindjes. Mirëpo, Luta ka postuar një…
Ky ishte fjalimi rrënqethës i Vjosa Osmanit për Astrit Deharin

Ky ishte fjalimi rrënqethës i Vjosa Osmanit për Astrit Deharin

Kuvendi i Kosovës në vitin 2016 mbajti një seancë të jashtëzakonshme parlamentare për vdekjen e Astrit Deharit në qendrën e…
Ministria e Mbrojtjes tregon shkakun e vdekjes së nënoficerit të FSK-së në vendin e punës

Ministria e Mbrojtjes tregon shkakun e vdekjes së nënoficerit të FSK-së në vendin e punës

Në moshën 45-vjeçare sot ka ndërruar jetë nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Baki Ejupi. Lajmi fillimisht ishte konfirmuar…
Kompanitë e sigurimeve për gjashtë muajt e parë paguan 22 milionë euro

Kompanitë e sigurimeve për gjashtë muajt e parë paguan 22 milionë euro

Në kuadër aktiviteteve për të shënuar Ditën Botërore të Përkujtimit të Viktimave në Trafikun Rrugor, Policia e Kosovës gjatë ditës…
Vdes nënoficeri i FSK-së duke kryer ushtrimet fizike në Mitrovicë

Vdes nënoficeri i FSK-së duke kryer ushtrimet fizike në Mitrovicë

Një nënoficer i lartë i FSK-së ka vdekur sot gjatë testimeve fizike që po i mbanin në stadiumin “Adem Jashari”…
Rrokulliset një veturë në Prishtinë, ka të lënduar

Rrokulliset një veturë në Prishtinë, ka të lënduar

Një veturë është aksidentuar duke u rrokullisur në mes të rrugës në lagjen ‘Emshir’, të Prishtinës. Si pasoj e këtij…
I zhvilluar në dy lokacione, tre të arrestuar – detaje nga aksioni në veri

I zhvilluar në dy lokacione, tre të arrestuar – detaje nga aksioni në veri

Policia e Kosovës ka ndërmarrë sot në mëngjes një aksion tjetër në veri të vendit. Këtë e ka konfirmuar edhe…
Shoqet e shtrijnë përtokë dhe e rrahin brutalisht me grushta e shqelma një vajzë në Istog

Shoqet e shtrijnë përtokë dhe e rrahin brutalisht me grushta e shqelma një vajzë në Istog

Disa vajza të moshës së re e kanë rrahur brutalisht një moshatare të tyre. Në video, në mesin e dhjetëra…
Kërcënohet vushtrriasi: Kam me ta nxi jetën, ja kam me të vra, ja kam me të lonë në kolicë

Kërcënohet vushtrriasi: Kam me ta nxi jetën, ja kam me të vra, ja kam me të lonë në kolicë

Një banor i komunës së Vushtrrisë dyshohet se është kanosur për herë të dytë me jetë nga një i dyshuar…
Tragjedia e dyfishtë e familjes Aliu, Shqipdoni u gjet i vdekur në vendin ku i kishte punuar babai

Tragjedia e dyfishtë e familjes Aliu, Shqipdoni u gjet i vdekur në vendin ku i kishte punuar babai

E mbyllën një të pame, e menjëherë pas saj e hapën tjetrën. Një histori e trishtueshme e ka përcjellë familjen…
Zëvendësit të Gjuriqit i ndalohet hyrja në Kosovë

Zëvendësit të Gjuriqit i ndalohet hyrja në Kosovë

Zëvendësdrejtorit të të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Dushan Kozharev, nuk i është lejuar që të hyjë në Kosovë përmes…
Verdikt Skandaloz! 5 vjet burgim për personin që goditi për vdekje dy femra te “Rruga B”

Verdikt Skandaloz! 5 vjet burgim për personin që goditi për vdekje dy femra te “Rruga B”

Luftrim Musaj është dënuar 5 vjet burgim për aksidentin tek Rruga B, ku si pasojë e kanë humbur jetën dy…
Back to top button
Na ndiqni ne Facebok
Like nese je Shqiptar

Close
Close