Lajme

LAJMI FUNDIT: V’des nga COVID-19, kryetari i parë i Vushtrrisë

COVID-19, po vazhdon të merr jetë njerëzish në botë, ani pse ende ky lloj virusi mbetet i panjohur, madje s’ka ende ndonjë vaksinë, pavarësisht kër kimeve e hul umtimeve.
IndeksOnline mëson se si pasojë e këtij virusi ka vd ekur edhe Jahja Abazi nga Vushtrria.
I njëjti jetonte në Finlandë prej vitesh me familjen e tij dhe ishte i inf ektuar me COVID-19.
Abazi gjithashtu ishte kryetari i parë i Komunës së Vushtrrisë, në vitet e 90’ta.

Back to top button