Lajme

LAJMI I FUNDIT: Avdullah Hoti nuk shkon në Washington, thonë burime nga LDK!

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nuk do të shkojë në Washington më 27 qershor, ku pritej të takohej me delegacionin serb për rifillimin e dialogut mes dy shteteve fqinje. Kështu kanë bërë të ditur burime brenda LDK-së për Gazeten Blic ”Isa Mustafa konsideron se nuk duhet të shkohet në Washington, dhe me gjasë Avdullah Hoti nuk do të shkoj”, tha ky burim. Media ka provuar të marrë një qëndrim zyrtar nga LDK-ja, por kontakti me ta ka qenë i pamundur.
Ndërsa, Grenell ka theksuar se ai po bën përpjekje për takim ndërmjet Vuçiqit e Hotit.

Source link

Back to top button