Lajme

LAJMI I FUNDIT: Pas numrit të madh të rasteve ministria e ka një lajm për ju qytetarë!

Ka shkuar në 1 mijë e 833 numri i rasteve të konfirmuara si të pr ekur me koronavirus.
Vetëm sonte nga IKSHPK janë konfirmuar 96 raste të reja, nga gjithsej 437 mostra të marra nga Klinika In fektive, transmeton Indeksonline. Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 439 mostra të marra nga Klinika Infe ktive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Source link

Back to top button