Lajme

LDK arrin marrëveshje koalicioni edhe me Nismën

LDK-ja ka arritur marrëveshje koalicioni edhe me Nismën në orët mbrëmë derisa sot pritet të nënshkruhet.

Klan Kosova merr vesh se Nisma do ta ketë zëvendëskryeministrin dhe dy ministri, atë të Tregtisë e Industrisë dhe Ministrinë e Punës e Mirëqenies Sociale.

Dje gjatë ditës LDK zyrtarizoi marrëveshjen me AAK-në dhe Listën Serbe, ndërsa mbetet të negociohet edhe me AKR-në.

AAK do t’i ketë katër ministri dhe një zëvendëskryeministër, Lista Serbe ka dy ministri dhe po ashtu një zëvendëskryeministër.

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button