Magazina

Dua Lipa reagon pas pritjes së Anglisë në Kosovë

Dua Lipa reagon pas pritjes së Anglisë në Kosovë

Kosova dje (e diel), ishte nikoqire e Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për…
Unikkatil paralajmëron koncert në Zvicër për festën e Pavarësisë

Unikkatil paralajmëron koncert në Zvicër për festën e Pavarësisë

Hip hop ylli shqiptar, Unikkatil, gjatë kësaj vere ishte mjaft aktiv me koncerte e mbrëmje të ndryshme muzikore anë e…
Eneda Tarifa flet për fillimet e karrierës: Jam shfaqur në skenë edhe me veshje të huazuara

Eneda Tarifa flet për fillimet e karrierës: Jam shfaqur në skenë edhe me veshje të huazuara

Ajo është njëra nga këngëtaret më të talentuara në trojet shqiptare dhe jo vetëm. Eneda Tarifa tashmë ka një karrierë…
Të famshmit që kanë befasuar me gjatësinë e tyre të vërtetë

Të famshmit që kanë befasuar me gjatësinë e tyre të vërtetë

Kur shikojmë fotografitë e të famshmëve ose kur i shohim në televizor, është e vështirë të përcaktosh gjatësinë e tyre…
Nënë e tre fëmijëve, Kate Hudson flet për jetën mes familjes dhe punës

Nënë e tre fëmijëve, Kate Hudson flet për jetën mes familjes dhe punës

Aktorja e njohur amerikane, Kate Hudson, është duke gjetur një mënyrë për t’i kaluar të gjitha! Aktorja 40-vjeçare dhe nëna…
Tuna vë në pah figurën trupore në setin e ri fotografik, ndërsa pozon e zhveshur

Tuna vë në pah figurën trupore në setin e ri fotografik, ndërsa pozon e zhveshur

Këngëtarja e njohur shqiptare nga Maqedonia, Tuna Sejdi, tash e disa ditë është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të…
Butrint Imeri sjell një pjesë të këngës së re

Butrint Imeri sjell një pjesë të këngës së re

Krijuesi i shumë hiteve njëherësh artisti shumë i pëlqyer i estradës shqiptare, Butrint Imeri, ka paralajmëruar projektin e ri muzikor. …
Imazhe të tjera nga dukja e Era Istrefit në inaugurimin e Air Albania Stadium

Imazhe të tjera nga dukja e Era Istrefit në inaugurimin e Air Albania Stadium

Këngëtarja shqiptare tashmë e famshme edhe në botë, Era Istrefi, ka performuar mbrëmë (e diel), në ceremoninë hapëse të Arenës…
Gjira Kajtazi e ‘thumbon’ Rina Balajn pas largimit nga “On Records”

Gjira Kajtazi e ‘thumbon’ Rina Balajn pas largimit nga “On Records”

Reperja e njohur shqiptare, Gjira Kajtazi, vazhdon të jetë më pak e angazhuar në muzikë, por jo edhe në rrjetet…
Halle Berry akuzon ish-të dashurin e saj, Gabriel Aubry për lidhje incesti

Halle Berry akuzon ish-të dashurin e saj, Gabriel Aubry për lidhje incesti

Aktorja e famshme amerikane, Halle Berry, akuzoi ish-të dashurin e saj për një lidhje incesti. Ish-vajza e Bond pretendoi në…
Fifi vjen sërish me baladë në “Kënga Magjike 2019”

Fifi vjen sërish me baladë në “Kënga Magjike 2019”

Ajo vitin e kaluar bëri bujë në kompeticionin muzikor “Kënga Magjike” me projektin e përbashkët me Mc Kreshën, “Psikopatja jote”.…
Lady Gaga ka udhëhequr atmosferën në dasmën e shoqes më të mirë

Lady Gaga ka udhëhequr atmosferën në dasmën e shoqes më të mirë

Pas një periudhe të vështirë, Lady Gaga këtë fundjavë ua ka kushtuar miqve të saj më të ngushtë dhe argëtimit.…
Dhjetë filmat më të mirë të dekadës së fundit

Dhjetë filmat më të mirë të dekadës së fundit

Përzgjedhja e filmave më të mirë brenda një viti nuk është punë shumë e vështirë. Mirëpo, t’i përzgjedhësh vetëm dhjetë…
Kanye West nis promovimin e albumit të ri në burgun famëkeq të Teksasit

Kanye West nis promovimin e albumit të ri në burgun famëkeq të Teksasit

Kanye West ka arritur t’i emocionojë disa nga të burgosurit në burgun famëkeq të Teksasit, Harris County. Rreth 200 të…
Arbenita sërish tërheq vëmendjen me figurën trupore

Arbenita sërish tërheq vëmendjen me figurën trupore

Duke qenë një prej modeleve më të ndjekura shqiptare, Arbenita Ismajli arrin të tërheqë vëmendjen e faqeve rozë sa herë…
Performanca e Erës në inaugurimin e Air Albania Stadium

Performanca e Erës në inaugurimin e Air Albania Stadium

Këngëtarja shqiptare që po ndërton karrierë ndërkombëtare, Era Istrefi, ka qenë një prej artistëve të ftuar në ceremoninë hapëse të…
Ariana Grande detyrohet t’i anulojë koncertet për shkak të sëmundjes

Ariana Grande detyrohet t’i anulojë koncertet për shkak të sëmundjes

Ylli i muzikës pop, Ariana Grande, është dashur të ndërpresë turneun ‘Sweetener’, në mënyrë që t’i përkushtohet shëndetit. Ajo postoi…
Milot Rashica do të bëhet baba për herë të parë, gruaja e tij është shtatzënë?

Milot Rashica do të bëhet baba për herë të parë, gruaja e tij është shtatzënë?

Milot Rashica, shumë shpejtë pritet të bëhet baba për herë të parë. Lajmin raportohet nga Prive.al, që ka arritur ta…
Mozzik paralajmëron projektin e ri: Në dhjetor ‘do ta djeg lojën’ sërish

Mozzik paralajmëron projektin e ri: Në dhjetor ‘do ta djeg lojën’ sërish

Mozzik u kthye fuqishëm në skenë në javën e parë të muajit nëntor me këngën “Dhelpër dinake” që ka thyer…
Ronela Ronela nxit të tjera spekulime për lidhjen me Young Zerkën

Ronela Ronela nxit të tjera spekulime për lidhjen me Young Zerkën

Ronela Hajati dhe Young Zerka janë dy ndër personazhet më të dashur të publikut e që marrëdhënien e tyre nuk…
Urimi i Rita Orës: Fat Anglisë dhe Kosovës, dy shtëpitë e mia

Urimi i Rita Orës: Fat Anglisë dhe Kosovës, dy shtëpitë e mia

Kosova dhe Anglia zhvillojnë ndeshjen e fundit kualifikuese për Kampionatin Evropian, ndërsa të gjithë shqiptarët janë sensibilizuar nga atmosfera e…
Çifti Kutcher dhe Kunis nuk do t’ua lënë pasurinë fëmijëve të tyre

Çifti Kutcher dhe Kunis nuk do t’ua lënë pasurinë fëmijëve të tyre

Ashton Kutcher dhe Mila Kunis janë një çift që përpiqen të ruajnë intimitetin e tyre jashtë vëmendjes së publikut, ndërsa…
Familja e kryeministrit Haradinaj në përkrahje të Kosovës

Familja e kryeministrit Haradinaj në përkrahje të Kosovës

Sonte me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, do të zhvillohet ndeshja Kosovë-Angli. Kjo ndeshje është…
Shah Rukh Khan takoi Dua Lipën para koncertit të saj në Mumbai: Provoni hapat që ju mësova në skenë

Shah Rukh Khan takoi Dua Lipën para koncertit të saj në Mumbai: Provoni hapat që ju mësova në skenë

Këngëtarja dhe kantautorja angleze, Dua Lipa, mbërriti në Indi përpara koncertit të saj në Mumbai. Ajo po ashtu u takua…
Genc Prelvukaj me shkrim të veçantë për mikëpritjen e anglezëve në Kosovë

Genc Prelvukaj me shkrim të veçantë për mikëpritjen e anglezëve në Kosovë

Sot në stadiumin “Fadil Vokrri” pritet të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë dhe me këtë rast një atmosferë e…
Morena Taraku në përkrahje të Përfaqësueses së Kosovës nga Stambolli

Morena Taraku në përkrahje të Përfaqësueses së Kosovës nga Stambolli

Kosova sot (e diel), është nikoqire e Anglisë në takimin e fundit eliminator të Euro 2020 të vlefshëm për Grupin…
Prestigjiozja Borgen: Përkrahja e Rita Orës në Kosovë

Prestigjiozja Borgen: Përkrahja e Rita Orës në Kosovë

Këngëtarja dhe aktorja Rita Ora ka një histori të gjatë për të përdorur ndikimin e saj si yll i muzikës…
Prestigjiozja Borgen: Përkrahja e Rita Orës për Kosovën

Prestigjiozja Borgen: Përkrahja e Rita Orës për Kosovën

Këngëtarja dhe aktorja Rita Ora ka një histori të gjatë për të përdorur ndikimin e saj si yll i muzikës…
Back to top button
Na ndiqni ne Facebok
Like nese je Shqiptar

Close
Close