Lajme

Matoshi: Agon Musliu është vi ktimë e Qeverisë

Publicisti Halil Matoshi, i ka shprehur ngushëllime familjes për humbjen e 26 vjeçarit, si dhe ka bërë përgjegjëse Qeverinë Kurti për vdekjen e të riut nga Gjilani, transmeton Gazeta Metro.

I riu ishte rikthyer nga Gjermania ku po studionte dhe ishte vendosur në karantinë në Qendrën e Studentëve.

Matoshi thotë se ai është vik timë e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti. Ai ka kërkuar hetimin e plotë të rastit.
Shkrimi i plotë i Matoshit në Facebook:

Drejtësi për Agonin!

– Agon Musliu âsht vi ktimë e Qeverisë

Me u përplasë njerëzit n’Karantinë, kur dokumentojnë (simas dëshmitarëve) se janë me probleme depressioni, bazu në masa jokushtetuese dhe pa përkujdesje mjekësore e këshilla të psikologut, ose pa ni këshillë juridike apo kujdestari, âsht si me t’përplasë n’burgjet ma mizore të regjimeve autoritare.

Prokurori i shtetit bâne punën tânde, përgjegjësit janë të identifikueshëm nëse e lexoni verdiktin e Gjykatës Kushtetuese nr. 214/IV/2020] i 12 prillit 2020.
Tash!

SonteP
. S. Sinqerisht i tronditun due me nda dhimbjen me familjën Musliu. Ngushëllime!
Nëse instancat shtetnore, të zbatimit të ligjit dhe të drejtësisë kosovare, nuk e zbardhin rastin dhe nuk i ndjekin penalisht ata që e kanë sjellë vénin në paligjësi tuj i cënu masovikisht liritë dhe të drejtat e njeriut, këtë ndjekje ni ditē ka me e bâ Gjykata Europiane për të Drejtat e Njeriut, kundër Qeverisë së dorëhequn!?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button