Lajme

Milaim Zeka i reagon Gani Gecit: LDK është pjellë e komunizmit

Ish-deputeti Milaim Zeka i ka reaguar Gani Gecit të LDK’së që tha sot se Vetëvendosje dhe PDK’ja janë parti që rrjedhin nga LPK’ja.

Zeka ka shkruar në Facebook se LDK është e regjistruar si parti në Beograd, e se ka rrjedhur direkt nga Lidhje e Komunistëve të Jugosllavisë.

“LDK është pjelle direkte e Lidhjes te Komunisteve te Jugosllavisë. E regjistrume midis Beogradit. Prej te parit, e deri tek i mrami themelues te LDK se, kane qene komunist te shokut Tito. Nëse atyre nuk ju vjen marre për ketë orientim, pse me ju ardhe marre djemve dhe vajza e te LPK-se qe kane qene te orientuat kah shoku Enver”, ka shkruar Zeka në Facebook.

Gjysem e verteta e Gani GecitPo e lexoje nje koment te dajes tim, Gani Gecit, i cili paska thane se “PDK-ja dhe LVV,…

Julkaissut Milaim Zeka Perjantaina 10. huhtikuuta 2020Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button