Lajme

Milaim Zeka: Ja kush janë “sheikat” e Kosovës që jetuan si…

Ish-deputeti i Kosovës, Milaim Zeka, njëherësh kryetar i Partisë Euroatlantike thotë se, Sindikata e Telekomit dhe KEK-ut po dëshirojën të futën në gr evë pasi janë ku ndër Li gjit për Paga i cili e rregullon dhe heq priviliegjet e shumë “haj dutëve” të paras publike.

Postimi i plotë:

Sindikatate e Tekomit dhe KEK-ut po dojne mu fute ne gr eve
A e dini pse? Sepse jane ku nder Li gjit per Paga, i cili rregullon dhe heqe privilegjet e shume haj duteve te parase publike.

Tekomi dhe KEK, nuk po flase per punetoret e thjeshte, po per kupolat e ketyre dy ndermarrejeve publike, kane qene kamceri i parase publike. Kane jetu si sheika te Katarit, e tash prape neper greva. Mu qu ne greve ai punetori i sektorit privat me 180 euro rroge hahet, vetem keta mu fute ne greve, ku ku per ne…!!!

Back to top button