Lajme

Milaim Zeka ja lë fajin Albin Kurtit për vdekjen e 26 vjeçarit nga Gjilani

Ish-deputeti Milaim Zeka ka reaguar pas vdekjes së 26 vjeçarit në Qendrën e Studentëve, duke thënë se kjo ndodhi për shkak të hakmarrjes politike, pasi u angazhua për kthim edhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri.

Përmes një shkrimi në Facebook, Zeka ka thënë se 26 vjeçari kishte treguar që është mërzitur shumë për familje dhe se kishte probleme të rënda me veshkët.

“Sipas logjikes Kurti, kjo eshte hakmarrje e paster politike, pasiqe Ministria e Shendetesise kishte informacion paraprak per angazhimin e Lutfi Hazirit rreth ketij rasti. E njejta hakmarrje iu be Behgjet Pacollit, e para per qendrimin e tije politik, po me shume ndaj Presidentit Thaçi, i cili u implikua ne “kontrabandim” nga ministri Sveqla!!!”, ka shkruar Zeka.
Postimi i plotë:

Agon Musliu u dergu qellimshem ne karentine

Ishte hakmarrje politike

Detaje te panjohura per publikun

Per kthimin e studentit shembullor, djal hastreti, ishte angazhuar personalisht Lutfi Haziri, kryetar i Gjilanit.
Ambasada ne Berlin, ka kontaktuar personin e Konzullates ne Shtutgart, Shaip Gashin, i cili sebashku me Daut Zeken, kishin shku me makinen e konzullates, nga Shtutgarti ne Kaiserslauter per ta marre Agon Musliun.
Rruges per ne aeroport kemi ndaluar vetem me nje vend per te pi nje kafe, thote Dauti. Agoni nuk ka dashur te haje. -Jam merzitur shume per prinder, na thoshte Agoni.

Sipas bisedes me shoqeruesin Shaip Gashi dhe Daut Zeka, 26 vjeçari ka treguar qe eshte merzitur shume per familje, dhe se ka probleme te renda me veshket. Agoni kishte shpresuar se per shkak te dokumentave mjekesore, si dhe angazhimit direkt te ambasades tone ne Berlin, ai nuk do te izolohej.

Sipas logjikes Kurti, kjo eshte hakmarrje e paster politike, pasiqe Ministria e Shendetesise kishte informacion paraprak per angazhimin e Lutfi Hazirit rreth ketij rasti. E njejta hakmarrje iu be Behgjet Pacollit, e para per qendrimin e tije politik, po me shume ndaj Presidentit Thaçi, i cili u implikua ne “kontrabandim” nga ministri Sveqla!!!

Minimumi i minimumit do duhej qe Ministri i Shendetsise dhe ai i PB te japin doreheqje!!!./gazetametro.ne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button