Lajme

Moderatorja e njohur Aulona Musta ka qenë një ndër personazhet më aktiv kundër abuzimit.

Moderatorja e njohur Aulona Musta ka qenë një ndër personazhet më aktiv kundër abuzimit.

E ftuar në studion e emisionit “Shqipëria Live”, ajo foli jo vetëm mbi abuzimet seksuale ndaj të miturve në Shqipëri, por preku edhe zakonet e traditat e shqiptarëve.

Gjatë fjalës së saj Aulona komentoi ngjarjet e fundit që kanë tronditur opinionin publik, ku një 15-vjeçare është abuzuar seksualisht nga roja i shkollës dhe tre të rinj në Kamëz.

Ndër të tjera, moderatorja u shpreh se në vendin tonë është normale të bësh një gjë të tillë veçanërisht nga prindërit ose gjyshërit e fëmijës, por është një gjë shumë e shëmtuar.

“Kjo mënyra e shëmtuar që ne kemi, që realisht për mua është pedofili ajo që bëjnë edhe prindërit vetë, por edhe gjyshet edhe gjyshërit që marrin fëmijët dhe i puthin në organet gjenitale. Mos ta harrojmë këtë detaj. Në Shqipëri është normale që vajzën dhe djalin një muajsh, dy muajsh foshnjën ti ta marrësh dhe me përkëdheli të thuash, të keqen mami, të keqen babi dhe ta puthësh në organet gjenitale, është pedofili”, tha Aulona.

Burimi

Back to top button