Lajme

Ndahet nga jeta shqiptari në SHBA, e përplàsi makina teksa po ecte me biçikletë

Një emigrant shqiptar ka humbur jetën në Shtetet e Bashkuara pasi është përplàsur nga një makinë, teksa po ecte me biçikletë.

Bëhet fjalë për 79-vjeçarin Zudi Daci nga Dibra e Madhe i cili nga një kamion rreth orës 08:20 të mëngjesit të së premtes.

Policia amerikane ndaloi shoferin e kamionit, shtetasin 43-vjeçar, Faustino Rebollar-Garcia.

Zudi Daci, ishte veteran i arsimit në Dibër të Madhe, shkrimtar dhe veprimtar i njohur i këtij komuniteti.

“Ai ishte idhulli im. Ishte në gjendje shumë të mirë. Njeri shumë i mirë dhe kurrë nuk u konflìktua me dikë. Pasi kaloi disa javë shqetësime nga situata e koronavirusit, zgjodhi që të dilte me bicikletë për të qenë në formë”, ka thënë nipi i tij Jim Lleshi për mediat amerikane./newsbòmb

Ce64ff045a4a4da2709a4fa532849690 L 678x381
Ce64ff045a4a4da2709a4fa532849690 L 678×381
Back to top button