Lajme

Nën ndikimin e alk0lit tenton të sul mojë policin në QKUK – arrestohet

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, pasi që i njëjti nën ndikimin e alk0lit ka tentuar të sul mojë një polic në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Policia ka bërë me dije se me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar.

QKUK, Prishtinë 24.05.2020-14:25. I dyshuari mashkull kosovar brenda në emergjencën e QKUK-së kishte kanosë dhe tentuar ta sul mojë/godas zyrtarin policor i cili kishte qenë në punë sekondare.

I dyshuari kishte qen nën ndikim të alk0lit të cilit ju ka bërë matja dhe ka rezultuar 0.76 promil. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button