Lajme

‘Nga dreka deri te pastrimi i armëve’: Reporteri i luftës publikon foto të rralla nga Kosharja

Reporteri i luftës dhe pjesëtari i Brigadës 138 Agim Ramadani, Besnik Kada, ka publikuar disa pamje të rralla nga lufta në Koshare, duke treguar se si hanin drekë ushtarët e UÇK’së e pastronin armët.

Këto pamje para 21 viteve në objektin e vetëm ushtarak të marrë me luftë nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës në Koshare.

“Retrospektivë 21 vite më parë në Objektin e vetëm ushtarak të marrë me luftë nga UÇK’ja në Koshare! Ja si dukej një aktivitet i organizuar në Kazermën e Kosharës në Maj 1999”, shkruan Kada në Facebook dhe sjellë fotografitë.

Ky është shkrimi i plotë:

Retrospektivè 21 vite mè parè nè Objektin e vetèm ushtarak tè marrè me luftè nga UÇK-ja nè Koshare! Ja si dukej njè aktivitet i organizuar nè Kazermèn e Kosharès nè Maj 1999! Pèr rendin ,organizimin dhe disciplinèn e jetèn ushtarake flasin fotografitè! Ushtri e rregullt dhe pikè ! Ashtu e deshèn Veterani e Katana dhe Brigada 138″ Agim Ramadani” krenari kombetare pèr jetè e mot!

Burimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button