Lajme

NISMA e shkarkon zyrtarin që kërcënoi me vr asje Albin Kurtin

Kryesia e Nismës Socialdemokrate, dega në Rahovec ka marrë vendim që të shkarkohet nga pozita e kryetarit të nëndegës në Ratkoc dhe nga të gjitha përgjegjësitë tjera politke, Haxhi Hoti.

Ish-kandidati i Nismas Sociademokrate, javë më parë ka shokuar opinionin publik me deklaratën e dhënë për thirrje të vr asjes së liderit të LVV, Albin Kurti.

95897385 610613639799274 3943298964396179456 N
95897385 610613639799274 3943298964396179456 N

Përmes një postimi të mëhershëm në Facebook, Hoti shkruante se Kurti “ka dy zgjidhje, ose ta lëshojë Kosovën, ose të vritet”.

E për këtë, Hoti sipas nenit 181 klasifikohet si vepër penale “Kanosje”, me të cilën kanoset se do të privohet personi nga jeta për shkak të kanosjes verbale.

Madje me Kodin Penal te RKS-ës nga neni 181 ky akt është i dënueshëm deri me 1 vit burg./Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button