fbpx
Sport

Notat e lojtarëve: Milan 2-2 Lecce, Calhanouglu më i miri

Milani ka dështuar t’i marrë tri pikë të plota në javën e tetë në Serie A pasi është ndalur nga Lecce në barazimin 2-2.

Golat për Rossonerët në këtë takim i shënuan Hakan Calhanouglu dhe Krzysztof Piatek,, dërsa për mysafirët shënuan Khouma Babacar dhe Marco Calderoni.

Milani ishte skuadër për një nuancë më e mirë, derisa mori notën 6.96, ndërsa Lecce u vlerësua me 6.66.

Milan vs Lecce (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Lojtari më i mirë në këtë takim ishte mesfushori turk që realizoi një gol dhe asistioi te tjerit, duke marrë notën 9.5.

Në anën tjetër, sulmuesi i Lecces, Filippo Falco, ishte më i dobëti në këtë takim, gjersa mori vlerësimin 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë:

Notat e lojtarëve të Milanit (Foto: WhoScored)

 

Notat e lojtarëve të Lecces (Foto: WhoScored)

 

/Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve: Milan 2-2 Lecce, Calhanouglu më i miri appeared first on Telegrafi.

Source link


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close