Lajme

Nuk do ta besoni se çfarë kërkuan kosovarët më së shumti në YouTube gjatë vitit 2021

Kosovarët gjatë vitit 2021 kanë shprehur interesim të madh për spektaklet e Shqipërisë.

Sipas statistikave të ekspertit të rrjeteve sociale, Valon Kerolli, 10 fjalët më të kërkuara në Kosovë gjatë vitit 2021 janë: Përputhen, qka ka shpija, big brother, me fal, big brother albania, don xhoni, big brother vip, muzik, big brother vip albania, hitet.

Në anën tjetër, shqiptarët e Shqipërisë kanë kërkuar më së shumti: përputhen, big brother, portokalli, big brother albania, noizy, big brother vip, don xhoni, muzike, klanifornia dhe big brother vip albania.

Postimi i plote:

Një 6 vjeçar fiton 11 milionë dollar në vit me kanalin e tij në Youtube

Ryan, prezantuesi 6 vjeçar i kanalit Youtube Ryan Toys Review, është një multi miliarder.

Kanali në Youtube i menaxhuar nga familja e tij raportohet se ka gjeneruar 11 milion dollar në 2017-ën sipas listës së Forbes.

Kanali menaxhohet me ndihmën e prindërve të tij dhe ka nisur aktivitetin që në Mars të 2015-ës.

Ai bën analizë të lojërave.

Llogari filloi si Ryan, atëherë ishte vetëm 4 vjeç.

Në Korrik të 2015-ës videot e tij u bënë virale ku njëra prej më të famshmeve është “Giant Egg Surprise” dhe mori 800 milion shikime.

Tashmë kanali i dedikohet i gjithi lojërave dose ushqimeve për fëmijët dhe ato shoqërohen nga komenti i Ryan ndërsa filmimi realizohet prej prindërve të tij.

Kanali i tij ka 10 milion abonentë që i bie të gjenerojë afro 1 milion dollar në muaj.

Për më tepër ju ftojmë të shikoni videon më të fundit të tij.

Shiko Videon:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button