Lajme

Nuk është më kryeministër, por Oriola tregon hapur simpatinë e saj për Albin Kurtin

Kuvendi i Kosovës votoi me 61 vota pro kryeministrin e ri Abdullah Hoti duke larguar kështu qeverinë Kurti.Shumë personazhe e komentuan këtë lëvizje të re që u bë në Kosovë mirëpo mesa duket jo të gjithë janë dakord.Modelja shqiptare Oriola Marashi duket të jetë një mbështetëse e qeverisë Kurti.Themi këtë pasi ajo ka postuar në instastory ku shihet ish kryeministri i Kosovës Albin Kurti i rrethuar nga një zemër.Dhe më përpara Oriola ka shprehur simpatinë publikisht për Kurtin.Madje para pak muajsh shprehu zhgënjimin e saj për humbjen e Albin Kurtit nga qeveria e Kosovës.

Source link

Back to top button