Lajme

“Nuk ka zgjedhje pa studentët”, protestë në rrjetet sociale për vendimin e ministrisë

Zgjedhjet në universitete kanë shkaktuar debat akademik dhe politik në vend. Ky proces ishte parashikuar të mbahej në 8 maj, por shkak të situatës u shty për në 12 qershor.

Edhe studentët janë kundër këtij vendimi që ka nxitur një protestë në radhët e tyre.

“Protesto nga shtëpia: Nuk ka zgjedhje pa Studentët”, është ky aslogani që do mbajnë studentët në profilet e tyre të rrjeteve sociale.

Në 12 qershor pritet të zgjidhen drejtuesit e universiteteve dhe Rektori.

“Zgjedhjet e fundit nëpër universitet kanë mbartur aq shum problematika sa edhe grupet më të rezikshme kriminale janë përfshirë në to”, thuhet në reagimin e studentëve. /k.k/noa.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button